Tjørsvågheimen
Tjørsvågheimen sykehjem er etter nybygg og renovering et moderne sykehjem med 9 sykehjems enheter for 8-12 pasienter og 1 aldershjemsavdeling.
Målet er å skape et sykehjem som setter faglig kvalitet og arbeidsglede i fokus.
Ledige sykepleierstillinger :
SYKEPLEIELEDER
80 - 100 % vikariat ( 37,5 t/uke) fra ca 01.09.10 - 01.12.11 i avdeling med korttidsplasser.
ID: 10/1003
Sykepleielederstillingen
Som sykepleieleder har du overordnet faglig ansvar for sykepleietjenesten i avdelingen med 12-14 pasienter. Pasientene i avdelingen trenger ofte etterbehandling etter sykehusopphold, rehabilitering eller lindrende behandlingDette er en aktiv avdeling med hyppige inn og utskrivinger. Antall langtidspasienter i avdelingen vil variere over tid.
Stillingene innebærer tett samarbeid med sykehus og hjemmesykepleie. Tverrfaglig samarbeid med ergoterapeut , fysioterapeut og rehabilteringssykepleier.
Ansvar for samarbeidsmøter med pasienter og pårørende inngår i stillingen.
- Inngår i team som 1 av 6 sykepleieledere på sykehjemmet.
- Samarbeider med enhetsleder om den daglige driften i avdelingen.
- Det er utarbeidet egen stillingsbeskrivelse.
- Stillingen er på dagtid 37,5 t uke med arbeid hver 6.helg. Fri alle bevegelige helligdager.
- Årslønnen er p.t. kr 402.100,- ( lokale forhandlinger til høsten.)
Vi ønsker en sykepleieleder som :
- Er tydelig i forhold til kvalitet på sykepleietjenesten.
- Har erfaring fra sykehus, sykehjem eller hjemmesykepleie.
- Har evne til faglig refleksjon og teamarbeid.
- Har erfaring med personalledelse/veiledning.
- Det er ønskelig med videreutdanning i geriatri eller rehabilitering.
SYKEPLEIER (vernepleier)
80 % vikariat fra 01.09.10 - 15.08.11. ledig i langtidsavdeling
ID: 10/1004
Stillingen er i avdeling med 8 +10 pasienter. Turnus dag/kveld med arbeid hver 3. helg.
Flekkefjord kommune har spesialavlønning for sykepleiere med en begynnerlønn pr 01.08.10 på kr 335.900,- pr år i 100% stilling (tilsvarende 8 års ansiennitet )
Sykepleier på sykehjem.
Kravene til sykepleiekompetanse er økende på sykehjemmet. Den nye helsereformen vil ytterligere forsterke dette. Sykehjemmet forbereder seg på nye oppgaver og er bla med i et prosjekt i forhold til IV behandling på sykehjem. På sykehjemmet er det 18 sykepleiere. Vi har faste sykepleiermøter hver 6. uke. Til all dokumentasjon brukes fagprogrammet Profil. Medisinleveranse i multidoser er gjennomført på alle avdelingene med unntak av korttidsavdelingen.
Som sykepleier på sykehjemmet vil vakter på kveld,helg og natt variere mellom vakt i avdeling og overordnet vakt på hele sykehjemmet. I turnusen tilstreber vi å alltid ha 2 sykepleiere på vakt alle vakter. Vi legger opp til god opplæring i forkant av vakter på huset - samt kjent sykepleier i bakvakt på de første vaktene hvis det ikke er annen sykepleier på vakt.
Vi ønsker sykepleiere som
- Ser de faglige utfordringene i eldreomsorgen.
- Vil bidra til å synliggjøre god sykepleiekvalitet.
- Trives med fagutvikling og veiledning
- Verdsetter praktisk pasientrettet arbeid.
Det ansettes på vanlige kommunale vilkår med lønn etter gjeldende tariffer/avtaler.
For nærmere opplysning om stillingene ta kontakt med:
Astrid Barlindhaug tlf.: 38 32 83 10
Søkere bes benytte vårt elektroniske søknadsskjema.
Kopi av attester og vitnemål kan ettersendes etter nærmere avtale. Dersom det ikke er mulig å benytte elektronisk søknadsskjema, kan søknad med CV sendes til Flekkefjord kommune, Kirkegaten 50,
4400 Flekkefjord.
Søknadsfrist 18. august 2010